Polish English French German Italian Portuguese Russian Spanish Ukrainian

 • Mecenas Polskiej Ekologii
  Mecenas Polskiej Ekologii

  Prestiżowym tytułem została nagrodzona proekologiczna działalność Gimnazjum nr 6 w Płocku. Za promowanie zdrowego stylu życia, ochronę ziemi przed zanieczyszczaniem otrzymaliśmy tytuł Mecenasa Polskiej Ekologii. Nasze Gimnazjum jest jedyną szkołą na Mazowszu, jedynym gimnazjum w kraju i tylko jedną z czterech szkół w Polsce, które może się pochwalić takim wyróżnieniem.

 • Programy innowacyjne
  Programy innowacyjne

  Matematyka i fizyka z komputerem - program przeznaczony jest dla uczniów wykazujących predyspozycje matematyczne i informatyczne oraz mających  zainteresowania  zjawiskami fizycznymi. Program poszerza wiedzę z przedmiotów matematyka,  fizyka,  informatyka. Uczniowie uczestniczą w kołach zainteresowań z fizyki i matematyki prowadzonych przez nauczycieli  L.O. Małachowskiego.

 • Programy innowacyjne
  Programy innowacyjne

  Matematyka i fizyka z komputerem - program przeznaczony jest dla uczniów wykazujących predyspozycje matematyczne i informatyczne oraz mających  zainteresowania  zjawiskami fizycznymi. Program poszerza wiedzę z przedmiotów matematyka,  fizyka,  informatyka. Uczniowie uczestniczą w kołach zainteresowań z fizyki i matematyki prowadzonych przez nauczycieli  L.O. Małachowskiego.

 • Programy innowacyjne
  Programy innowacyjne

  Edukacja humanistyczna - program przeznaczony jest dla uczniów wykazujących zainteresowania z języka polskiego, historii, wiedzy o społeczeństwie. Innowacja z języka polskiego poszerzona o treści językoznawcze z zakresu retoryki, kultury języka i praktycznej stylistyki, historii, wiedzy o społeczeństwie.

 • Programy innowacyjne
  Programy innowacyjne

  Matematyka i fizyka z komputerem - program przeznaczony jest dla uczniów wykazujących predyspozycje matematyczne i informatyczne oraz mających  zainteresowania  zjawiskami fizycznymi. Program poszerza wiedzę z przedmiotów matematyka,  fizyka,  informatyka. Uczniowie uczestniczą w kołach zainteresowań z fizyki i matematyki prowadzonych przez nauczycieli  L.O. Małachowskiego.

 • Programy innowacyjne
  Programy innowacyjne

  Edukacja humanistyczna - program przeznaczony jest dla uczniów wykazujących zainteresowania z języka polskiego, historii, wiedzy o społeczeństwie. Innowacja z języka polskiego poszerzona o treści językoznawcze z zakresu retoryki, kultury języka i praktycznej stylistyki, historii, wiedzy o społeczeństwie.

 • Mecenas Polskiej Ekologii
  Mecenas Polskiej Ekologii

  Prestiżowym tytułem została nagrodzona proekologiczna działalność Gimnazjum nr 6 w Płocku. Za promowanie zdrowego stylu życia, ochronę ziemi przed zanieczyszczaniem otrzymaliśmy tytuł Mecenasa Polskiej Ekologii. Nasze Gimnazjum jest jedyną szkołą na Mazowszu, jedynym gimnazjum w kraju i tylko jedną z czterech szkół w Polsce, które może się pochwalić takim wyróżnieniem.

 • Programy innowacyjne
  Programy innowacyjne

  Biologia i chemia z promocją zdrowia - program przeznaczony jest dla uczniów wykazujących  zainteresowania chemią i biologią. Program poszerza wiedzę z przedmiotów biologia, chemia i promocji zdrowia.  Uczniowie uczestniczą w kołach zainteresowań z biologii  i chemii prowadzonych przez nauczycieli  L.O. Małachowskiego.

 • Programy innowacyjne
  Programy innowacyjne

  Biologia i chemia z promocją zdrowia - program przeznaczony jest dla uczniów wykazujących  zainteresowania chemią i biologią. Program poszerza wiedzę z przedmiotów biologia, chemia i promocji zdrowia.  Uczniowie uczestniczą w kołach zainteresowań z biologii  i chemii prowadzonych przez nauczycieli  L.O. Małachowskiego.

 • Pragramy innowacyjne
  Pragramy innowacyjne

  Biologia i chemia z promocją zdrowia - program przeznaczony jest dla uczniów wykazujących  zainteresowania chemią i biologią. Program poszerza wiedzę z przedmiotów biologia, chemia i promocji zdrowia.  Uczniowie uczestniczą w kołach zainteresowań z biologii  i chemii prowadzonych przez nauczycieli  L.O. Małachowskiego.

 • Programy innowacyjne
  Programy innowacyjne

  Biologia i chemia z promocją zdrowia - program przeznaczony jest dla uczniów wykazujących  zainteresowania chemią i biologią. Program poszerza wiedzę z przedmiotów biologia, chemia i promocji zdrowia.  Uczniowie uczestniczą w kołach zainteresowań z biologii  i chemii prowadzonych przez nauczycieli  L.O. Małachowskiego.

 • Programy innowacyjne
  Programy innowacyjne

  Edukacja humanistyczna - program przeznaczony jest dla uczniów wykazujących zainteresowania z języka polskiego, historii, wiedzy o społeczeństwie. Innowacja z języka polskiego poszerzona o treści językoznawcze z zakresu retoryki, kultury języka i praktycznej stylistyki, historii, wiedzy o społeczeństwie.

Teatr SZÓSTKA

Działamy już 10 lat! Przez nasze koło przewinęło się mnóstwo osób. Stawiamy na dobrą zabawę, spontaniczność. Wiemy, że każdy uczeń posiada jakieś zdolności. Zadanie szkoły polega na ujawnianiu ich i rozwijaniu tak, aby każde dziecko mogło osiągnąć w szkole sukces na miarę swoich możliwości. W działaniu koła główny nacisk położyliśmy na profilaktykę uzależnień, dlatego wspólnie z członkami koła napisaliśmy program profilaktyczny W profilaktycznym teatrze życia - z zabawy nauka i systematycznie go realizujemy. W ramach programu poznajemy zasady zdrowego stylu życia i profilaktykę przeciwdziałania  zagrożeniom: alkohol, nikotyna, narkotyki, przemoc, uzależnienie od komputera. Na bazie poznawanych treści tworzymy autorskie scenariusze teatralne, przygotowujemy spektakle i prezentujemy je uczniom naszej szkoły, uczniom innych szkół miasta Płocka, rodzicom. Wraz z różnymi instytucjami zajmującymi się profilaktyką uzależnień współorganizujemy imprezy o charakterze profilaktycznym. Od kilku lat współpracujemy w tym zakresie ze Spółdzielczym Domem Kultury w Płocku oraz Państwową Agencją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Warszawie. Grupa na terenie lokalnym zdobywa sukcesy, lecz naszym celem nie jest sława ale dobra zabawa, zdrowy styl życia, propagowanie wiedzy wśród rówieśników, nauczycieli i rodziców.

Na swoim koncie mamy przygotowanie między innymi takich spektakli profilaktycznych jak:

1. Michalina - przedstawienie opowiadające o anoreksji, fascynacjach i zagubieniu młodego człowieka.
2. Sekty - ucieczka donikąd - spektakl opowiadający o mechanizmie działania sekt i zagrożeń płynących z ich strony.
3. Play - station  w świecie bez miłości - pokazujemy świat gier komputerowych, świat mroczny, niebezpieczny.
4. Pięknie żyć - spektakl o młodzieży, która gubi się w meandrach życia - narkotyki, alkohol i skutki z tego płynące.
5. Pij bracie pij - spektakl lalkowy - przeznaczony dla rodziców, w którym uczniowie mówią dorosłym o ich sposobie na oblewanie różnych sukcesów, uczniowie uświadamiają dorosłym, że to często za ich przyczyną i złym przykładem dzieci i młodzież uczy się sięgania po alkohol. Bardzo poruszający w swojej wymowie spektakl, porusza sumienia dorosłych.
6. Nienormalni - świat młodych widziany w krzywym zwierciadle dorosłych.
7. Obóz kondycyjny - sport jako alternatywa dla ryzykownych zachowań.
Wszystkie przedstawienia przygotowujemy w oparciu o autorskie scenariusze.

Jeśli chcesz:

 • rozwijać swoje zdolności artystyczne,
 • poznawać tajniki teatru,
 • doskonalić sztukę żywego słowa,
 • występować publicznie,
 • bawić się, kreować rzeczywistość.

Reforma

Nagrody

 • deltaklub logo.png
 • sot.png
 • mecenas.png

Sekretariat

Godziny urzędowania:

poniedziałek - piątek

7:30 - 15:30

 

tel.: +48 243668700

faks: +48 243668701

Biblioteka

Godziny pracy:

poniedziałek 7:45 - 15:30
wtorek 7:45 - 15:45
środa 7:45 - 15:00
czwartek 7:45 - 15:30
piątek 7:45 - 15:00

EFS

Europejski Fundusz Społeczny

Hosting

www.plocknet.com

Gościmy

Odwiedza nas 70 gości oraz 0 użytkowników.