Kodeks Ucznia

Uczniowie mają prawo do:
1. Właściwie zorganizowanego procesu kształcenia i bezpiecznych warunków pobytu w szkole, odpoczynku podczas przerwy.
2. Poszanowania godności osobistej, dobrego imienia swojego i szkoły,
rzetelnej i sprawiedliwej oceny zachowania i postępów w nauce.
3. Rozwijania zdolności i zainteresowań.
4. Udziału w organizowanych w szkole zajęciach dodatkowych prowadzonych na zasadach powszechnej dostępności.
5. Udziału w zagospodarowaniu powierzonej im sali lekcyjnej w uzgodnieniu z wychowawcą.
6. Kontrolowania porządku zostawionego w sali przez wcześniej uczącą się tam klasę.

Uczniowie mają obowiązek:
1. Przestrzegania prawa szkolnego, w tym respektowania uchwał samorządu uczniowskiego.
2. Chronienia własnego życia i zdrowia.
3. Nie opuszczania szkoły podczas przerw międzylekcyjnych.
4. Nie używania podczas pobytu w szkole telefonów komórkowych, zarówno podczas lekcji , jaki i przerw.
5. Przeciwdziałanie zagrożeniom życia i zdrowia innych, zachowania zasad higieny osobistej i higieny otoczenia.
6. Stosownie się do zasad kultury współżycia wobec kolegów, nauczycieli i innych osób, dbania o kulturę języka, nieużywania wulgaryzmów.
7. Dbania o ład i porządek oraz wspólne dobro szkoły i jej estetyczny wygląd,
pozostawienia sali lekcyjnej w nienagannym porządku, dbania o powierzony klasie sprzęt i pomoce naukowe.
8. Niezwłoczne zgłaszania nauczycielowi wszystkich uszkodzeń sprzętu lub pomocy dydaktycznych.