Młodzież i filantropia - podsumowanie projektu u Wojewody Mazowieckiego

Dnia 19 czerwca 2017r.  uczniowie Gimnazjum nr 6 w Płocku wzięli udział w spotkaniu z Wojewodą Mazowieckim Panem Sylwestrem Dąbrowskim. Uroczystość była związana z zakończeniem projektu Młodzież i filantropia,  która odbyła się w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie. Projekt Aktywna Młodzież – zaangażowani obywatele realizowało 22 uczniów naszego gimnazjum, którzy poznali działalność pięciu lokalnych organizacji pozarządowych.  Podczas szkolnego finału wygrali uczniowie prezentujący  Bank Żywności.

W uroczystości w Warszawie udział wzięli przedstawiciele grup zaangażowanych w realizację projektu – Natalia Kacprzycka z klasy IIIF, Dawid Krawczyk z klasy IIIE, Nikola Ratkowska, Natalia Markuszewska, Natalia Grzelak i Katarzyna Matusiak z klasy IIA oraz opiekunowie – p. Dorota Iwanowska i p. Alicja Bielas.

Na spotkaniu uczniowie przedstawili film i opowiedzieli o realizacji projektu w naszym gimnazjum. Uznanie i gratulacje ze strony Wojewody Mazowieckiego, przedstawicieli Fundacji dla Polski oraz  Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli były najlepszą formą podziękowania dla uczniów i nauczycieli.