Finały Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Lekkoatletyce – Siedlce 2017 – znowu sukces naszych lekkoatletów!

Mamy najnowsze informacje z finałów Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Lekkoatletyce, które właśnie zakończyły się w Siedlcach. Gimnazjum nr 6 w Płocku reprezentowali:  Elżbieta Krzemińska kl. 3f, Zuzanna Kolasa kl. 3a, Oliwia Smoleńska kl. 3a, Maria Lorenc kl. 3b, Kinga Lisiecka kl. 2e, Emilia Rychlewska kl. 1g, Eliza Ogińska kl. 3f, Rafał Sławiński, Mateusz Gapiński kl. 3b. Konkurencja na Mazowszu jest ogromna, ale mazowiecki finał był dla naszych zawodników niezwykle udany.

Rafał, Kinga w biegu na 100 m, Eliza w skoku w dal oraz Mateusz w skoku wzwyż uzyskali swoje życiowe rezultaty, natomiast Zuzia w biegu na 400 m,  a Ela na 200 m, zajęły wysokie 4 miejsca.

Zdobyczami medalowymi pochwalić się może za to nasza mistrzyni Mazowsza w Indywidualnych Biegach Przełajowych – Emilia Rychlewska.  W biegu na 300 m, zajęła 2 miejsce. Na zakończenie zawodów tradycyjnie odbyły się biegi sztafetowe.  Dziewczyny pobiegły perfekcyjnie, pewnie zwyciężając zdobyły tytuł najlepszej sztafety olimpijskiej  na Mazowszu, w której na dystansie 800 m pobiegła Zuzia Kolasa, na 400 m, Ela Krzemińska na 200 m Oliwia Smoleńska,  na 100 m Marysia Lorenc.

Jesteśmy dumni osiągnięć i gratulujemy wszystkim zawodnikom !!!

Trenerzy i opiekunowie: Tomasz Marszałek, Tomasz Szymczak i trener klubowy Delty Płock Sławomir Kąpiński.