Młodzież i Filantropia - Wielki Finał projektu Fundacji dla Polski

Dnia 29 maja 2017 roku w Gimnazjum nr 6 w Płocku odbył się Wielki Finał projektu Młodzież i Filantropia organizowanego przez Fundację dla Polski, ramach którego uczniowie uczestniczyli w zajęciach pozalekcyjnych, odwiedzali organizacje pozarządowe, uczyli się rozpoznawać potrzeby lokalnej społeczności, przełamywać stereotypy, angażować w ważne sprawy dla potrzebujących i realizować działania na rzecz innych.

W projekcie wzięło udział pięć zespołów, które nawiązały współpracę ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Harcerskiego Zespołu Pieśni i Tańca Dzieci Płocka, Mazowieckim Stowarzyszeniem Pracy dla Niepełnosprawnych De Facto, Związkiem Harcerstwa Polskiego, Polskim Czerwonym Krzyżem i Bankiem Żywności. Jednocześnie gromadzili informacje na temat ich działalności – robili zdjęcia, nakręcali autorskie filmy, przeprowadzali wywiady, pracowali jako wolontariusze. Efekty swojej pracy zaprezentowali podczas Wielkiego Finału. Niezależne jury najlepiej oceniło uczniów, który przedstawili  Bank Żywności – Związek Stowarzyszeń.

Zwycięski zespół zdobył nagrodę pieniężną w wysokości 1000zł., którą przekazał bohaterowi swojej prezentacji - Bankowi Żywności. Należy zaznaczyć, że na rzecz nagrody 500 złotych przekazał główny organizator Fundacja dla Polski i Bank BGŻ Paribas, a kolejne 500 złotych zebrali  uczniowie Gimnazjum nr 6, którzy realizowali projekt.
Udział w projekcie był dla uczniów i nauczycieli niezapomnianą przygodą z wolontariatem.