Lekcja angielskiego dla przedszkolaka

Zgodnie ze słowami Marka Twaina, że zacną rzeczą jest uczyć się, lecz jeszcze zacniejszą - nauczać, uczennica Maja Białaszek z klasy 2f naszej szkoły przygotowała i przeprowadziła lekcję języka angielskiego dla dzieci z Miejskiego Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi nr 3 w Płocku.

Zajęcia pt.:My Teddy Bear zostały zrealizowane w ramach pracy metodą LdL (niem. Lernen durch Lehren), czyli uczenie się poprzez nauczanie, w której rolę nauczyciela przejmują uczniowie. Maja, z pomocą swojej nauczycielki języka angielskiego, już wcześniej opracowywała fragmenty lekcji dla kolegów i koleżanek z klasy, prezentując materiał ujęty w podstawie programowej dla gimnazjum. Tym razem przygotowała przebieg lekcji dla 5 - latków oraz materiały niezbędne do jej realizacji. Spotkanie miało miejsce dnia 25 maja 2017 roku.

Wszystkie przedszkolaki były bardzo aktywne i chętnie uczestniczyły w zabawach, a przy okazji nauczyły się słownictwa z zakresu części ciała. Po zakończeniu części zabawowo - edukacyjnej, dzieci wykonały własne pluszowe misie uszyte przez p. Katarzynę Berner, którym wypełniały brzuszki kulką silikonową, ćwicząc wyrażenia: Teddy bear is hungry/sad/happy. Na koniec wszyscy wspólnie wysłuchali i odśpiewali piosenkę o misiu przytulance i jego częściach ciała, oczywiście w języku angielskim.

Dziękujemy dyrekcji przedszkola, nauczycielkom grupy Nutki, a przede wszystkim dzieciom za udaną współpracę i mile spędzony czas.