Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego FOX 2017

28 lutego 2017r. miała miejsce XVII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego FOX pod patronatem Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.  Konkurs polegał na rozwiązaniu testu złożonego z zadań wielokrotnego wyboru sprawdzającego umiejętności językowe i kulturoznawcze. Ponadto uczestnicy konkursu zobowiązani byli także do przeczytania lektury w języku angielskim, a znajomość jej treści była przedmiotem kilku pytań testowych. Konkurs adresowany był do uczniów wszystkich typów szkół i odbywał się w 5 kategoriach wiekowych.
Po raz kolejny nasi uczniowie wykazali się dużą wiedzą i umiejętnościami w zakresie języka angielskiego. Gimnazjum nr 6 w Płocku zajęło X miejsce w ogólnopolskim rankingu wyników szkół w kategorii Lions.

Najlepsze rezultaty osiągnęli:

• Cichońska Inga – uczennica klasy III, która otrzymała wynik bardzo dobry,
  • Uchniewska Aleksandra – uczennica klasy II osiągnęła wynik dobry,
  • Cegliński Jakub – uczeń klasy I otrzymał wynik dobry.

Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w konkursie FOX w przyszłym roku.