Runmageddon w Ciechanowie 2017

28 kwietnia 2017r.  w ramach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej odbyły się finały mazowieckie w  indywidualnych biegach przełajowych, których trasa wyznaczona była na  podzamczu Zamku Książąt  Mazowieckich w Ciechanowie. Biegi odbyły się w koszmarnych warunkach pogodowych, padał rzęsisty deszcz, wiał porwisty wiatr  a temperatura nie przekraczała 5 stopni . Na trasy biegu pierwsi wyruszyli uczniowie szkół podstawowych, jak wyglądali po biegu tego nie muszę wam opisywać. Naszą szkołę reprezentowali Emilia Rychlewska z klasy I G, Zuzanna Kolasa  z klasy III A i Jasiek Kostrzewski z I C.

Śmiało można stwierdzić, że Emilka zachowała najwięcej zimnej krwi spośród finiszującej piątki zawodniczek, które już na początku biegu oderwały się od pozostałych zawodniczek. Na ok.300m przed metą zdecydowanie zaatakowała i samotnie z 50m przewagą dobiegła na metę, wygrywając swój bieg.

Kolejny bieg i start Zuzi Kolasy, najbardziej doświadczonej naszej zawodniczki. Zuzia tak jak planowaliśmy, trzymała się w pierwszej czwórce zawodniczek  i to od początku biegu była w czołówce biegnących. Bieg zakończyła na czwartej pozycji, tak bardzo nielubianej przez sportowców. W kolejnym biegu wystartował Jasiek Kostrzewski, który ukończył  bieg na 32 pozycji.
Zdaniem nauczycieli i trenerów były to bardzo trudne zawody, a selektywna trasa postawiła młodym sportowcom spore wymagania i za to im należą im specjalne gratulacje. Zawodnicy naszej szkoły przygotowywali się pod opieką nauczycieli i trenerów: Tomasza Marszałka i Tomasza Szymczaka realizując program zajęć dodatkowych Lekkoatletyka i Ty oraz Sławomira Kąpińskiego z K.S. Delta Płock.