Deltaklub

W Gimnazjum nr 6 - mimo, że nosi ona miano ekologicznej - uczniowie rozwijają się wszechstronnie. Wielu z nich uwielbia matematykę, fizykę i chemię. 25 uczniów uczęszcza na zajęcia Deltaklubu z matematyki, 8 z fizyki i 7 z chemii. Zajęcia rozwijają ich umiejętności z zakresu nauk ścisłych. Dzięki nim mogą dowiedzieć się więcej niż w szkole i przeprowadzać samemu eksperymenty.

Oprócz tego 3 osoby uczestniczą w zajęciach Mazowieckich Centrów Talentu i Kariery w Młodzieżowej Akademii Umiejętności. Obejmują one lekcje matematyki, chemii, fizyki, języka angielskiego i kreatywności. Również tam można przeprowadzać wiele doświadczeń oraz rozwijać wiedzę. Uczestnicy zajęć Deltaklubu i MCTiK-u biorą udział w wycieczkach, obozach, festiwalach edukacyjnych. Ostatnio uczniowie naszej szkoły prezentowali swoje umiejętności podczas konferencji na Politechnice Warszawskiej, gdzie spotkali się z uczestnikami MAU z innych mazowieckich miast.

W Gimnazjum nr 6 organizowane są również wyjazdy na wykłady z dziedziny matematyki, fizyki. Odbywają się one na Politechnice Warszawskiej, dzięki czemu uczniowie mogą się poczuć jak prawdziwi studenci. Zachęcamy do bliższego zainteresowania się naukami ścisłymi.

Więcej informacji na stronach: